Pobierowo

Pobierowo to jedna z najciekawszych miejscowości turystycznych na wybrzeżu zachodniopomorskim. To duże kąpielisko nadmorskie usytuowane wśród nadbałtyckich lasów. Pas zieleni o szerokości 2000 m ciągnie się w tym rejonie wzdłuż brzegu Bałtyku, chronić przed wiatrami morskimi.

Pobierowo – miejscowość w lesie brzozowo-sosnowym z szeroką plażą

Atrakcją Pobierowa jest rozległa plaża, będąca miejscem kąpieli słonecznych w sezonie letnim, a przez cały rok miejscem spacerów, jesienią grzybobranie. W lasach brzozowo-sosnowych otaczających Pobierowo możemy podziwiać rosnąca „polską lianę” – wiciokrzew pomorski.

W Pobierowie przed laty były głównie niewielkie drewniane domki letniskowe. Dziś kurort Pobierowo rozwija się niezwykle dynamicznie, zachowując jednak swój specyficzny charakter, a to dzięki prywatnym inwestorom. Pobierowo rozbrzmiewa obcojęzycznym gwarem nie tylko latem. Właściciele nowych domków chętnie przyjeżdżają tutaj na weekendy, bez względu na porę roku. Ulica Grunwaldzka, przy której koncentruje się całe turystyczne życie, ma prawie cztery kilometry długości i łączy wschodni i zachodni kraniec tej miejscowości.

W Pobierowie znajduje się mnóstwo kawiarni, barów, restauracji i dyskotek. Są też liczne sklepy i stoiska uliczne z ubraniami, pamiątkami, zabawkami. Na miejscu jest kino, poczta, przychodnia lekarska, apteka, przystanek PKS, kościół.

Ta miejscowość znana jest z szerokiej piaszczystej plaży, do której można dojść praktycznie z każdego miejsca. Są tu dobre warunki do uprawiania windsurfingu. Pobierowo chwalą sobie przede wszystkim amatorzy atrakcyjnego wypoczynku. Można tu korzystać z szeroko rozwiniętej bazy sportowej i wypoczynkowej, z boisk do gry w piłkę nożną, koszykową, siatkową, są tu także korty tenisowe, wszystkie te obiekty na sztucznej nawierzchni. Obok obiektów sportowych korzystać można z sal odnowy biologicznej i węzła sanitarnego.